Vaše bohatství

Představte si, že máte kolem sebe lidi, kteří pro vás naprosto nezištně udělají spoustu věcí. Stojí je to jejich čas, energii nebo i peníze, ale oni to chtějí udělat. Jsou to skuteční přátelé. Spoustu dárků, zážitků a práce, za které byste u jiných museli zaplatit, dostanete z čirého přátelství. Jste šťastní a vděční! Znáte úžasné lidi. Vážíte si jich. Jsou tady a pomůžou.

Tento sen se mi plní každý den. Častokrát jsem stála před otázkou, jak něco vyřešit, udělat. Říkala jsem si: „Já bych ráda to a to.“ Ale neměla jsem nejmenší tušení JAK. A v tom se objevil někdo z mých přátel a nesl pro mě řešení jak na zlatém podnose (a to jsem mu ani nemusela říkat, že něco takového potřebuji, řeším nebo po tom toužím).

Jestli mi rozumíte a prožíváte totéž, napište komentář. Poděkujte svým přátelům.

Pokud jsou pro vás tyto řádky zatím jen přáním, pojďte si splnit sen. I já jsem svého času nevěřila, že je to ještě možné. Teď dostávám víc, než jsem si dřív mohla představit.

Čím můžete začít…

Udělejte si chvilku pro sebe. Zamyslete se a napište si toto:

Jaké chcete mít přátele? Popište je. Napište si, co byste s nimi chtěli dělat a zažít.

Z toho vyplynou hodnoty, které jsou pro váš život důležité (důvěra, upřímnost, respekt, srdečnost,…).

Díky těmto sepsaným hodnotám a vlastnostem, pochopíte, jakým přítelem resp. člověkem byste měli být pro druhé. Vyškrtejte si ty, ve kterých jste dobří. Soustřeďte se na ty, které potřebujete zlepšit. Buďte k sobě upřímní. Já sama vím, že mám na sobě stále co zlepšovat. Vyberte si jednu stěžejní vlastnost a zaměřte se na ni (např. trpělivost → což pro vás může znamenat, že byste měli být v komunikaci trpělivější). Dejte tomu pár týdnů a uvidíte, jak pozitivně se to odrazí na vašich vztazích.

Držím vám palce!

P.S.: Přátelé, jste skvělí! Mám vás moc ráda!

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

Scan the QR Code
autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.