Kdekoliv a s kýmkoliv

…ve výtahu, na plese, u lékaře, na školeních, při obchodních schůzkách, na třídních schůzkách, v tramvaji, při nákupech. Tam všude se můžete seznámit.

Začněte malou konverzací s lidmi, které (zatím) neznáte. Využijte běžných každodenních situací. Například s novými kolegy v kuchyňce při přípravě kávy, s hosty na večírku, prodavač se zákazníkem, s lidmi na baru, se sousedy z ulice… Prolomte ledy, udělejte první krok.

O čem se bavit s člověkem, kterého neznáte? Pro rozhovor zvolte nějaké bezpečné, nekonfliktní téma:

– Staré dobré POČASÍ: Krásný den, že? Je to vůbec možné, že už týden v kuse prší? Dneska to vypadá, že by mohlo začít sněžit, co myslíte? Nebylo by lepší být teď třeba někde u moře? Slyšel jsem ve zprávách, že by se mělo oteplit. Už abychom se konečně ohřáli, co říkáte?

Počítejte s tím, že o „počasí“ se baví každý. Pokud si zvolíte toto téma, mějte v záloze ještě jedno, kterým můžete navázat.

-k seznamování neodmyslitelně patří VEČÍRKY: Odkud vlastně znáte Petru? Už jste zkusila ty sýrové chlebíčky? Bavíte se? Ten koktejl vypadá dobře, copak v tom je? Máte krásné šaty, můžu se zeptat, kde jste je koupila?

Na večírku znáte minimálně hostitele, kterého můžete poprosit, ať vás s někým seznámí. Výhodou večírků je, že se tam lidé mezi sebou převážně neznají, takže je jednoduché najít někoho vhodného pro konverzaci.

– nové lidi potkáváte na PROCHÁZKÁCH nebo třeba ve FRONTÁCH: To je roztomilé štěně, jak je staré? Překvapilo mě, že je tady dnes tolik lidí. Jak dlouho už čekáte? Vypadá to, že vlak má zpoždění, asi si ještě počkáme. Kam máte namířeno?

– v dámské ŠATNĚ POSILOVNY: Koukám, že na vás to triko čím dál víc plandá. V kanceláři ty kila neshodíme, tak jdeme na to!

Připadají vám výše zmíněné nápady plytké, ošuntělé a nudné? Souhlasím s vámi, že to nejsou žádné převratné novinky. To se mi na tom právě nejvíc líbí. Je to přirozené. Nesmělí lidé se nemusí nutit do složitých témat nebo se učit nějaké originální a neprověřené fráze. Navíc touto lehkou formou konverzace postupně odhalujete, s kým vlastně máte tu čest. Všední konverzace vás může přenést k tématům, která vás opravdu zajímají.

Ano, jsou situace, kdy se s někým chcete seznámit za nějakým jasným účelem a pokud možno rychle poznat, zda je to člověk, kterého hledáte. Samozřejmě existují ověřené techniky, které mám také vyzkoušené. Situace, kdy vám stačí přibližně minuta dvě, abyste se dostali v rozhovoru přesně tam, kam chcete. To si ale necháme na jiný článek. Pokud vás toto téma zajímá, věnuji mu bonusovou část knihy, kterou pro vás právě připravuji.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

Scan the QR Code
autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.