Jeden ze způsobů, jak být oblíbený

Jméno je klíč do srdce lidí

Pro lidi je jejich jméno to nejcennější, co mají. Provází je narození. Jsou rádi, když jej slyší. Jméno je jedna z prvních informací, kterou se dovíme o člověku, se kterým jsme se právě seznámili. Jméno nás provází celý život. Chceme vidět naše jméno „napsané zlatým písmem“.

Pokud používáte jméno člověka, vzbudíte srdce a pozitivní emoce. Dáte mu najevo, že Vám na něm záleží. Vždy, když použijete jeho jméno, ví, že nemluvíte v obecné rovině, ale mluvíte přímo k němu. Pokud Vám na lidech záleží, oslovujte je jménem!

Jak si jméno zapamatovat

Pokud chcete být oblíbení, tak začněte trénovat. Je několik pomůcek, jak si jméno zapamatovat.

– Když vám někdo při představování sdělí své jméno, tak jej jednou nahlas zopakujte a hned ho použijte. „Teší mě, Sandro, že Vás poznávám.“

– Můžete si jméno několikrát v hlavě zopakovat.

– Později si můžete jméno zapsat na papír nebo třeba do mobilního telefonu.

– Když jméno přeslechnete nebo zní cizojazyčně, tak ihned požádejte, ať Vám dotyčný jméno zopakuje. Předejdete tak situaci, kdy budete jeho jméno komolit nebo se budete vyslovení jména vyhýbat, protože jej neznáte.

Někoho jste delší dobu neviděli a nemůžete si jeho jméno vybavit?

V tomto případě můžete předpokládat, že je na tom podobně. Tak se znovu představte a uveďte, odkud se zhruba znáte. Měli byste tak nastartovat automatickou reakci a daný člověk se Vám taky představí. Pokud ne, tak se jej na jméno s omluvou zeptejte.

Je lepší se raději hned zeptat, než celý rozhovor čekat, jestli Vám své jméno sdělí nebo jej oslovovat špatným jménem.

Jak jména používat

Jakmile se Vám daný člověk představil, tak podvědomě chce, abyste jeho jméno používali.

Když se někdo představí jako Petr, tak mu říkejte Petr.

Když se někdo představí jako Míša, tak jí říkejte Míša.

Možná Vám může zdrobnělina přijít jako moc osobní, ale když se někdo tak představil, tak se nebojte ji použít.

Když se bavíte v kolektivu více lidí a jste zvyklí někoho oslovovat zdrobnělinou, tak je možná lepší jej v kolektivu oslovovat jménem ve správném tvaru. Zejména když jdete o obchodní jednání a jsou s Vámi cizí lidé, tak toto zvažte. Mohli byste použitím zdrobněliny snížit něčí důvěryhodnost.

Použijte jméno vždy, když chcete zachytit něčí pozornost, zdůraznit myšlenku, zosobnit hovor.

Chcete-li dosáhnout úspěchu v jakékoliv činnosti, která je spojená s lidmi, tak bude potřebovat být u nich oblíbený. Vložte jména do svého slovníku a uvidíte, jak se Vaše rozhovory změní.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

Scan the QR Code
autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.